Hakkımızda...

      Firmamız, 2010 yılında 2500 m2 lik bir alanda çalışmaya başlamıştır.Ana faaliyet konumuz ambalaj atıklarının  ( pet, plastik,karton,naylon,şişe cam,metal) toplanması ve ayrıştırılmasıdır.15.03.2011 tarihinde T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığından geçici faaliyet belgemizi almış bulunmaktayız. Bu tarih itibariyle çalışmalarımız devam etmektedir.

       Tesislerimize karışık olarak gelen her türlü ambalaj atıkları ilk olarak cinslerine göre ayrılmaktadır. Bu işlem elemanlarımız tarafından ayıklama bantlarına verilerek yapılmaktadır. Cinslerine göre ayrılan ambalajlar içlerinde yabancı maddeler var ise bunlarda ayrıldıktan sonra tozdan arındırılmak üzere konveyör bantlarla parçalayıcılara verilmektedir. Daha sonra ki işlem olarak da balya preslerinde otomatik olarak balyalanarak cinslerine göre istiflenip çeşitli fabrikalara gönderilmektedir.

Basınç gücü 100 ton olan hidrolik preslerde balyalama işleminin yapılmasının şu gibi faydaları vardır.

 • Stok sahalarını rahatlatmak
 • Nakliye masraflarını azaltmak
 • Yağmur, kar, rüzgar gibi dış etmenler yüzünden dağılıp çürümesini engellemek.
 • Hava almaması sonucunda yangın ihtimalini en aza indirmek.

Misyonumuz

     Yüksek standartlı ve kaliteli hizmet vererek müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak,  Müşterilerimizin zamanına ve haklarına saygı duymak,  İnsanlığa, çevreye ve evrensel değerlere olan sorumluluklarımızı yerine getirmek.

VİZYONUMUZ

     Vizyonumuz; konusunda uzmanlaşmış, müşteri memnuniyetini ve her geçen gün daha az hata ile üretimi hedef edinmiş çalışan kadrosuyla; çağın getirdiği teknolojiyle kendini daima yenileyen; çağdaş işletmecilik anlayışına sahip; yerli ve yabancı tedarikçilerinde, müşterilerinde ortaklık, çalışanlarında ise paylaşımcılık anlayışı çerçevesinde, her zaman ve her koşulda güven duyulan; yenilikçi, girişimci, şeffaf, dürüst, eğitime önem veren; stratejik ortaklıklar kurarak iş alanını geliştiren, kendi sektöründe Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen kurumsallaşmış  firmalarından birisi olmaktır.

İLKELERİMİZ

 1. Verimlilik

  Kaya Vargel, evrendeki tüm kaynakların sınırlı ve kısıtlı olduğunun bilinciyle, sahip olduğu kaynaklarını, gereksinimlere uygun şekilde, miktarda, sırada, tasarruf yaklaşımı ve tutumluluk anlayışıyla kullanır. Bu benimseyişini istikrarlı bir şekilde korur ve geliştirir. Böylece izlediği tüm süreçlerin verimli olmasını ve verimli sonuçlara ulaşılması hedefler. Ayrıca bu davranış biçimini ülkesine karşı temel sorumluluklarından biri olarak algılar.

 2. Güven

  Kaya Vargel müşterilerinin, tedarikçilerinin, çalışanlarının ve paydaşlarının güvenini kazanmayı ve bu güvene layık olmayı esas kabul eder. Bu doğrultuda sözlerinin arkasında durur, davranışlarında ve uygulamalarında da ilgili taraflarla karşılıklı güven temelinde çalışmayı ön koşul olarak görür.

 3. Müşteri Memnuniyeti

  Kaya Vargel, mevcut ve potansiyel müşterilerinin memnuniyetlerinin korunması ve artırılması için, müşterilerinin taleplerinin tam ve doğru olarak algılanması, uygun yöntemlerle değerlendirilmesi, zamanında, tam ve doğru olarak karşılanması gerektiğini bilerek hareket eder, müşterilerini gerekli konularda bilgilendirmeyi görev olarak algılar ve tüm faaliyetlerinde müşteri odaklı davranma alışkanlığını korur.

 4. Planlama

  Kaya Vargel, tüm faaliyetlerinin belirli bir düzen ve disiplin içinde ve optimum maliyetlerle yürütülebilmesi için, insan kaynaklarından muhasebeye, finanstan satınalmaya, üretimden pazarlamaya kadar tüm fonksiyonlarının her aşamasında planlama yapma ve onaylanmış planla hareket etme anlayışını benimser; planlamayı ilgili kadrolarının ve uzmanların katılımıyla yapar, uygulamanın tüm etaplarında da çalışanlarının katkılarının ve aralarındaki etkin iş bölümünün doğurduğu pozitif sinerjiden yararlanır.

 5. Kâr - Katma Değer
 6. Kaya Vargel’da “kâr” demek, çalışanından paydaşına, tedarikçisinden müşterisine, şirketin kendisinden ülkemize kadar tüm ilgililer adına “katma değer yaratmak” demektir. Bu nedenle Kaya vargel, tüm çalışanlarını tutumlu davranmaya, tasarruf anlayışıyla hareket etmeye, maliyetleri düşürecek çözümler üretmeye, yaptıkları işi geliştirmeye ve ürünün faydasını ve değerini artıracak tarzda üretmeye yönlendirir.

 7. İletişim
 8. Kaya Vargel’da insanlar; uslubu düzgün, yaklaşımı kibar, zamanlaması doğru, biçimi sade iletişimin herkes için yararlı sonuçlar doğuracağını bilerek davranır, paylaşılmak istenilen bilgiyi, doğru yerde, doğru biçimde, doğru zamanda ve doğru kişiye ulaştırır ve iletişimin sürekliliği ve etkinliği için özel çaba sarfeder.

Kalite Politikamız

 • Bakanlığın sunduğu yönetmelik doğrultusunda
 • Modern teknolojinin bütün imkânlarını kullanarak
 • Eğitimli personellerimizle
 • En üst düzeyde hizmet sunmak

Çevre Politikamız

     Yaşlı Dünyamızın her geçen gün daha da kirlendiğini düşündüğümüzde, sorumluluğumuzun ne kadar büyük olduğunun farkındayız. Bu farkındalığı gerçekleştireceğimiz tüm işlerimize yansıtmak en önemli ilkelerimizden biridir.
Tüm faaliyet alanlarımızda temiz çevre ve etik mesleki sorumluluğumuz ışığında, ileri teknolojik ve optimum çözümler sunmak için hizmetinizdeyiz….

 

 

 
 


KAYA VARGEL GERİ DÖNÜŞÜM SİSTEMLERİ MAKİNA SANAYİ TİC. LTD. ŞTİ.
Fatih Mahallesi 1192 Sokak No:7 Sarnıç / GAZİEMİR / İZMİR
Tel: 0232 281 70 48 || Fax: 0232 281 70 68